בדיקות למחלות מין STD - מעבדה פרטית

זקוק לבדיקה פרטית למחלות מין ?
סודיות ואנונימיות חשובה לך?

זו הכתובת!   אנחנו מבצעים בדיקת שתן קלה ופשוטה ל 7 עד 9  סוגי מחלות מין STD

מחלות מין כשמם הם מחלות שמועברות במגע מיני. הסיכון לחלות בהם נובע מפרטנרים מרובים וקיום יחסים ללא אמצעי הגנה מתאימים.

במעבדה שלנו מבצעים בדיקה למחלות מין הנקראת STD - sexually transmitted disease מחלה העוברת במגע מיני.

אצלנו מבצעים בדיקה ל7 עד 9 סוגי מחלות מין הנפוצות ביותר.

סוגי מחלות שנבדקות :

כלמידיה

גונוריאה - זיבה

טריכומונוס וגינליס

מיקופלסמה הומיניס

מיקופלסמה גניטליס

אוראופלסמה אוראליטקום

אוראופלסמה פארבום
 

הרפס אוראלי סוג 1

הרפס וגינלי סוג 2

טכניקת ביצוע

טכניקת הבדיקה היא בשיטת PCR שיטה מולקולרית בא מחפשים את הDNA של החיידק הנמצא בשתן. בשיטה הזו ניתן לזהות מחלה גם אם אין תסמינים קליניים שכן יש מצבים שחלק ממחלות מין הן נמצאות במצב רדום.

 

מה צריך לעשות ?

לתת שתן מאמצע הזרם של השתן הראשון של הבוקר לתוך כוס סטרילית.

 

מתי תשובות ?

והתשובות מתקבלות תוך 7-10 ימים .

 

מעט הסבר :

כלמידיה - הנפוצה בין מחלות המין. נדבקים נשים וגברים כאחד. עוברת ביחסי מין לא מוגנים. גורמת להפרשות באברי מין. לעיתים לא תיהיה הפרשה ולא יהיו סימפטומים. יכולה לגרום לעקרות וסתימת חצוצרות, צריבה במתן שתן, כאבים בקיום יחסי מין, הפרשות מנרתיק ומהפין, חום ועוד. הבדיקה מבוצעת ע"י בדיקת דם ובדיקת שתן.

 

הרפס וגינלי - ידוע גם בשם סוג 2. סוג 1 זה של הפה והשפתיים. נדבקים ע"י קיום יחסי מין לא מוגנים, מדבק מאוד ונמצא כמעט אצל 75% בקרב יצאניות. ניתן להידבק גם במגע אורלי או בתכשירים שנחשפו לוירוס. התסמינים הם שלפוחיות באיבר המין ומסביב, צריבה, גירוד, כאב ועוד. הוירוס יכול להימצא במצב רדום בעמוד השדרה. נשים בהריון יכולות להדביק את הולד וזה יכול לגרום לו בעיות במערכת העצבים ופיגור בגדילה, הן יצטרכו לעבור ניתוח קיסרי.

 

טריכומונס -טפיל חד תאי, נקרא טריכומונוס וגינלי, מדבק ועובר במגע מיני, כ 20% מהנשים ועד 10% מהגברים נדבקים בטפיל זה. הביטוי שלו היא הפרשה קצפית מהנרתיק בצבע צהבהב ירקרק בליווי ריח לא נעים ,גרד,כאב וצריבה. אצל הגברים יראו הפרשה רירית מקצה הפין, גירוד, צריבה וכאב .

יש לקחת אנטיביוטיקה , חשוב ששני בני הזוג יקחו למנוע הדבקה חוזרת.

 

מיקופלסמה הומיניס וגניטליס - יש כמאה זנים למיקופלסמה אך שני זנים אלו רלוונטים למחלות מין. עד כ 30% מהנשאים של זנים אלו עלולים לפתח דלקת וגינלית.  מכלל אלו שסובלות ממחלות מין אלו 50% ידועות כסובלות מבעיות פוריות. תסמינים: דלקות נרתיק, הפרשות מהנרתיק, סיכון לפתח זיהומים בשאר איברי הפוריות, אצל גברים יכולה להיות בעיית פוריות. בדיקת STD יכולה לזהות נוכחות חיידק זה.

אורופלסמה - חיידק הנמצא באיברי המין של הגבר והאישה. ישנם שני זנים האורליטיקום והפרבום. גורמים לזיהום ודלקות יכולים לעבור מאדם לאדם גם במגע מיני גניטלי וגם במגע מיני אוראלי, הן מאם לעובר בתוך הרחם והן מהאם לולד העובד בתעלת הלידה. חיידק זה יכול לפגוע בשאר אברי המין וההפריה.

 

מה עלי לעשות ?

עליך לתקשר ולתאם מועד שאנחנו ניקח ממך את השתן לצורך ביצוע הבדיקה ,לחילופין ניתן להגיע אלינו.

 

 

המידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף ליעוץ רפואי.