top of page

בדיקת דם נגלייז - NAGALASE

בדיקת דם נגלייז - NAGALASE

NAGLASE – נגלייז זהו אנזים המופרש ע"י תאים סרטנים בגידולים חודרים, זהו גם מרכיב מהותי של מעטפת החלבון של מס' וירוסים כגון איידס ונגיפי השפעת ועל כן הוא מופרש גם מתאים הנגועים בנגיף.


Nagalase מופק על ידי תאים סרטניים (וכמה וירוסים) ולא על ידי תאים בריאים. כל כמות של Nagalase בדם שלך מסמנת שיש תאים סרטניים שמתרבים ומתחלקים. היופי של מבחן Nagalse הוא שזה סופר רגיש ... .הדבר יכול לזהות סרטן כאשר הוא בשלב התאי במקום את שלב הגידולי. זה יכול לקחת 5-8 שנים לגידול להתפתח ולהיראות בצילום רנטגן או בדיקות דם. מבחן Nagalse זה מציב את זמן בצד שלך.

הוא אנזים אנדוגני שמשחק תפקיד בחילוף חומרים של סוכר. שמו כן הוא N-acetyl- Galactosaminidase .


נגלייז יכול לפצל את שרשרת הסוכר מתוך ויטמין D מה שנקרא גם כחלבון קושר ויטמין D
(“vitamin D -binding protein” “DBP”)

DBP נמצא בסרום וגם נקרא  “Gc-Protein”. חלבון קושר ויטמין D בסרום הידוע בשם חלבון Gc הוא פרה קורסר של גורם שפעול מקרופגים  (MAF- “Macrophage-Activating Factor”) . מחקרים בתנאי מעבדה הראו שלמקרופגים המטופלים ב- GcMAF יש אפקט חזק של הריגת תאי גידול אדנוקרצינומה של השד .


ההשפעה של Nagalase על חלבון Gc מונעת היווצרות GcMAF ,ז"א מונעת שפעול של מקרופאגים (תאי דם לבנים), וגידול שמייצר NAGALSE עשוי להיות בעל תכונות מדכאות מע' חיסון. טיפול בחלבון Gc מזוכך - GcMAF, הוא גורם שפעול מקרופגים הפוטנטי ביותר שאי פעם התגלה ושלא גורם לתופעות לוואי בבני אדם.


ממחקרים שבוצעו גילו כי גידולים יכולים לייצר NAGALASE. יתר על כן הם דיווחו כי בחולי סרטן רמות סרום Nagalase מוגברים.


פעילות nagalase מוגברת זוהתה בדמם של חולים עם מגוון רחב של סוגי סרטן כמו סרטן הערמונית, השד, המעי הגס, הריאות, הוושט, הקיבה, כבד, הלבלב, כליות, שלפוחית השתן, האשכים, רחם, השחלה ו, מזותליומה, מלנומה, fibrosarcoma, גליובלסטומה, נוירובלסטומה, ולוקמיות שונות.

יש ראיות לכך כי NAGALASE  מיוצר ע"י הגידול ויש לו אפקט מדכא מע' חיסון שזה גורם לגידול לגדול וליצור גרורות.

נמצאו רמות שנות של NAGALASE לסוגי סרטן שונים . נראה כי יכולת ההפרשה של רקמת גידול בודדת משתנה בין סוגי גידולים בהתאם לגודל גידול, חדירתו  ומידת הממאירות.


פעילות מוגברת nagalase לא זוהתה בדמם של אנשים בריאים.

מחקרים מצביעים שמדידה של אנזים   NAGALASE  יכולה לאבחן נוכחות של נגעים סרטניים מתחת לרמת יכולת זיהוי ע"י אמצעי אבחון אחרים.

במחקרים, פעילות nagalase ירדה לרמות שליטה ללא גידול יום אחד לאחר הסרה כירורגית של גידולים ראשוניים מחולי הסרטן, ישנה טענה כי מחצית החיים של nagalase הוא פחות מ -24 שעות.


תחת היבטי אבחון, Nagalase בחולי סרטן נמצאת בשימוש כדי לבדוק אם הטיפול החיסוני  מתאים ("אינדיקציה טיפול") או כדי לעקוב אחר התגובה לצעדים טיפוליים ("ניטור טיפול"). נחישות במיוחד Nagalase משמשת כאשר החולים  מטופלים עם – GcMAF.

מטופלים שטופלו ב GcMAF למשך מס' שבועות גילו כי רמות NAGALASE  (זה שמשקף את עול הגידול ) ירדו לרמות של נבדקי ביקורת בריאים.


מדוע בדיקת NAGALASE חשובה ?

  1. Nagalase גורם לכשל של מע' החיסונית.   Nagalase מונע ייצור של GcMAF, ובכך מונע מהמערכת החיסונית מלעשות את העבודה שלה. ללא מערכת חיסונית פעילה, זיהומים נגיפיים וסרטן יכולים לצמוח באין מפריע.

  2. כסמן מאוד רגיש לכל סוגי הסרטן, Nagalase מספק מערכת רבת עוצמה לגילוי מוקדם.

  3. סדרת בדיקות Nagalase  מספקת שיטה אמינה ומדויקת למעקב אחר התוצאות של כל משטר טיפולי לסרטן, איידס, או זיהום ויראלי כרוני אחר.

חברת מדיקל סרביס מבצעת שרות בדיקת דם NAGALSE . הבדיקה מבוצעת בחו"ל.
תשובת המעבדה ניתנת תוך 10-14 יום.
יש צורך בתאום מולנו למטרת ביצוע הבדיקה ותאום שילוח לחו"ל.


נשמח לעמוד לשרותכם

Image-empty-state.png

medical-doctor-concept-PSCLXPQ222.jpg

לא הבדיקה שחיפשת?

להזמנת הבדיקה חייג עכשיו:

לקבלת יעוץ חינם:

bottom of page